Pazar, Haziran 19, 2011

Tümülüs Mezarın Açılmış Halinin Resmi

Bu tümülüs hierapolis kuzey nekropolünde yapılan arkeolojik kazıda açılmıştır.
Resim-1 tümülüsün dış görünüşü
Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 960x720.


Resim 2: tümülüs mezarın açılmamış girişi.
Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 960x720 ve boyutu 28KB.


Resim 3: Mezar girişinin açılmış hali.
Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 960x720 ve boyutu 37KB.Resim 4: Açılmış mezar girişinin uzaktan görünüşü.Resim 5: Mezarın içeriden görünüşü.Resim 6: Mezarın içi.
Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 960x720 ve boyutu 56KB.Resim 7: Mezar içi.
Dikkatli bakarsanız sol tarafta iskelet yığını görünmekte. Bu mezara değişik zamanlarda 30 gömü yapılmıştır.
Bu resim yeniden boyutlandirildi. Resmin gerçek boyutunu görmek için bu çubuga tiklayin. Resimin orjinal ölçüleri 960x720 ve boyutu 50KB.Resim 8: Mezarın içi.Resim 9: Mezar içinden girişe bakış.


NOT: merak edeneler için detaylı olarak açıklamam gerekirse bu tümülüs denizli sınırları içerisindedir. Meşhur Hierapolis antik kentinde bulunmaktadır. Mezar daha önce soyulmamış olmasına rağmen içinden çıkan buluntular sadece toprak kandiller, gözyaşı şişeleri ve bir çift altın küpedir.

Onların görüntülerinide aşağıda vereceğim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder